четверг, 1 марта 2018 г.

«Серце горлиці». Соціальний фотопроектСоціальний фотопроект «Серце горлиці» народився ще на початку війни. Але війна внесла свої корективи. Одного доброго ранку, у церкві, жінки пили каву і розмовляли про те, яку роль відвів жінці Господь Бог. Це не народження дитини, бо діти народжуються від кохання, а для цього потрібні двоє. І звичайно ж, це не цілодобова виснажлива праця.


Вирішили зібратися на конференцію і там вирішити такий важливий для нас момент самоідентифікації. Бо від розуміння цього залежить шлях жінки і її щастя. Зібралися на конференцію, багато говорили і будували плани. Але Майдан змінив все. Більшість з нас ніколи не цікавилася політикою, але страждання людей вивели на площу. Кожна жінка почала робити те, що мала робити. Нарівні з чоловіками. У кого який дар. А далі війна. Ми - психологи, журналісти просто почали їздити в АТО. Брали те, що давали люди, та їхали. Психологічна та моральна підтримка, зйомки правди яка вона є.
Олеся Доліна багато жінок побачила на війні. Доки чоловіки боронили землю, дівчата робили прості, дуже прості справи, але в непростих умовах. Жінки встали поруч. А коли було надто важко, зверталися у соцмережу «фейсбук» до волонтерів і дуже швидко отримували все необхідне. Всі ми перестали думати про себе та власне майбутнє. Нам треба було перемогти, вижити. Всьому навчилися заради перемоги. Надавти медичну, психологічну і духовну допомогу. Навчилися водити авто та читати карту. Навчилися не спати добами і мовчати, коли хочеться кричати. Навчилися смирення та витримки. Ми знаходили і втрачали. Підтримували та відштовхували. Ми - українські жінки стали пліч о пліч з чоловіками. Ми зустріли справжніх подруг і стали справжніми подругами.

Минуло 5 років. Тепер настав час зібратися разом і вирішити найважливіші питання. Тепер ми знаємо хто такі і те,що жінка може перетворити цей світ. Змінюючись, ми змінили нашу країну і тепер саме ми, жінки, бачимо шлях любові, яким треба йти. Соціальний фотопроект «Серце горлиці» - це слово до нашої нації. Ми - жінки які винесли Україну на руках, маємо слово мудрості, яке може підтримати жінок, які піднімуться за нами. Ми - серце нації. Прості, як горлиця та мудрі, наче змії. Ми - жінки, подруги, матері, сестри. Вірні від народження до креста. І в нас є право говорити в серце України пророчі слова надхнення. Нехай орли розправляють крила від надхненного слова. Нехай підведеться з колін наша земля, як підвелася жінка. Нехай стане сильна та непереможна у любові та вірі.

автор проекту «Незламні духом»,
військовий капелан, громадський діяч.

Комментариев нет:

Отправить комментарий