среда, 21 марта 2018 г.

Фото дня від 21 березня 2018 року на сайті photogrammer.com.ua


Фото дня від 21 березня 2018 року на сайті photogrammer.com.ua

Автор фото: Максим Яковчук
Оригінал фото:
Всі фото автора:
*********
Всі фото дня:

Про фото:


Пам'ятник Феофілу Яновському — пам'ятник українському лікарю-терапевту, академіку Феофілу Гавриловичу Яновському в Києві на території Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Яновського АМН України (вул. Миколи Амосова, 10); встановлений у 1992 році.

Автори — скульптор Олександр Скобликов, архітектор Микола Кислий.

Феофіл Яновський був одним з основоположників київської терапевтичної школи, брав участь в організації Київського туберкульозного інституту (1922, тепер Інститут фтизіатрії і пульмонології, названий на честь Яновського 1928 року).

Пам'ятник розташований поруч із входом до центрального корпусу Інституту в центрі круглої клумби й звернений до вулиці. Бронзова скульптура вченого, що сидить на квадратній тумбі з чорного полірованого каменя, встановлено на прямокутному постаменті з сірого граніту. Феофіл Яновський зображений в класицистичній манері в спокійній позі; його голова задумливо схилена до правого плеча, права нога виставлена вперед, руки втомлено лежать на колінах. Ретельно відтворені риси зовнішності: шляхетне обличчя з короткою бородою, густе волосся. На лицьовій стороні постаменту вмонтовано бронзову табличку, на якій викарбувано прізвище лікаря. Загальна висота пам'ятника становить 3,25 м, скульптури — 1,25 м, постаменту — 2,0 м. (Вікіпедія)

Фото зроблено 20 грудня 2017 року

**********
P.S.
Photogrammer – творча співдружність у Facebook – приєднуютесь до нас!
Засновник Творчої співдружності PhotogrammerМикола Слета
Головний інформаційний партнер сайту Творчої співдружності Photogrammer а також його головний редакторМаксим Яковчук (Максим Яковчук, Фотограф Максим Яковчук, Фотограф Максим Яковчук, Фотограф Максим Яковчук, Фотограф Максим Яковчук)
**********
Партнер сайту Творчої співдружності PhotogrammerНаціональна Спілка Фотохудожників Украйни
**********


Комментариев нет:

Отправить комментарий